Relaxační nahřívací polštářky

Naše relaxační nahřívací polštářky jsou ručně dělané a můžete si vybrat vhodné náplně (špaldové či pohankové slupky nebo třešňové pecky). Slouží nejen pro relaxaci, ale také jako prostředek na tlumení bolesti (břicha, hlavy, zatuhnuté šíje nebo při menstruaci), na bolavá kolena a klouby, revmatismus a dnu, problémech s ledvinami, pro nahřátí studených končetin nebo nachlazení. Pomáhají při odbourávání stresu a napětí. Jsou vhodné na domácí i léčebné použití formou tzv. termoterapie, jakožto přírodní metody na potlačení běžných fyziologických bolestí (páteře, krku atp.). Využívá se suché teplo, které působí hloubkově do svalstva a kloubů, tím je prokrvuje a uvolňuje. Nachlazené naopak pomáhají snížit horečku nebo ulevit od spálenin.

Polštáře lze jednoduše nahřát na sluníčku, v (mikrovlnné) troubě nebo na topení, nachladit pak v lednici nebo mrazáku. Polštář udržuje teplotu zhruba 20-30 minut v závislosti na náplni a vnějších vlivech.

Vybrané druhy polštářků obsahují dvě z nejkrásnějších a nejvoňavějších léčivých bylin - levanduli, mateřídoušku nebo heřmánek, vypěstované a nasušené na domáci zahrádce na Vysočině. Levandule i mateřídouška jsou známé pro své uklidňující účinky a pomáhají léčit tělo i duši.

Polštářky jsou dostupné ve variantách i pro nejmenší. Látky použité na jejich výrobu mají certifikaci OEKO TEX tř. 1 (pro děti do 3 let). Třešňové polštářky se mohou využít i při novorozenecké kolice.